MOS U TREMBNI O SHOKË

Mos u trembni o shokë se qëllim
nuk kam t’ju kap gratë.

Po edhe ju mos shkoni o debila t’u thoni pa të keq
që keni një shok poet
se edhe ato
njerëz janë njëlloj si ne dhe kur i kaplon dalldia
kush është në gjendje t’i përmbajë?

Autor: Janis IFANDIS
Përktheu: Xhabir Ahmeti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP