Dy tërmete e dridhen sot Shqipërinë

Shqipëria është goditur sot nga dy tërmete me magnitudë të dobët. Lëkundja me magnitudë 2.5 ballë është ndjerë në orët e para të ditës, rreth orës 06:11, në Borsh, transmeton Koha.net. 

Tërmeti i dytë është shënuar rreth orës dy të mëngjesit, në Vinjoll të Burrelit. Nga të dy tërmetet nuk raportohet për të lënduar, apo për dëme materiale.

Tërmetet janë të paparashikueshme. Sipas sizmiologëve, mund të aktivizohen zona të tjera në vend, pasi Shqipëria është vend aktiv në aspektin tektonik.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP