Ndërron jetë aktorja e “Kumbarit” (Foto)

Këngëtarja dhe aktorja Morgana King ka ndërruar jetën në moshën 87-vjeçare.

King, e cila ka interpretuar në filmin “Kumbari”, ku luante rolin e bashkëshortes së Don Vito Corleone, vuante nga kanceri dhe ka vdekur në mars, por vetëm tani është zbuluar ky fakt.

Sipas “Washington Post”, Morgana King ka ndërruar jetë në 22 mars, në Palm Springs të Kalifornisë.

Kumbari "The Godfather"

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP