Moti sot në Maqedoni

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira të matura lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi jugor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë midis 12 dhe 20 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 26 deri 36 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi jugor.  Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në 19 gradë,  ndërsa ajo e ditës deri në 34 gradë Celsius.

Në ditët në vijim do të vazhdojë periudha me diell dhe i ngrohtë me vranësira të matura lokale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP