Maqedoni, qenëve dhe maceve do t’u vendosen mikroçipa

Së shpejti do të fillojë inkorporimi i mikroçipave te manarët (qen dhe mace), informon drejtori i Agjencisë për Ushqim dhe Veterinari (AUV) Zoran Atanasov.

“Procedura për furnizimin e mikroçipave tashmë ka përfunduar dhe ato janë në depot e Agjencisë për Ushqim dhe Veterinari. Për momentin lidhen marrëveshjet me shoqatat veterinare që duhet t’i aplikojnë mikroçipat pas së cilës do të vijojë sistemimi i tyre te pronarët e manarëve”, tha Atanasov në  përgjigjen e pyetjes në konferencën e sotme për shtyp.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP