Nga niveli fillestar te ai ekspert, 4 mënyra për të guxuar me printin e leopardit

Për aq kohë sa printi i leopardit është kthyer në një trend të fuqishëm këtë sezon, e vetmja gjë që na mbetet të bëjmë, është të mendojmë rreth mënyrave të kombinimit të tij pa humbur stilin, finesën dhe elegancën. Nga i pari te i fundit, të gjithë do të veshim diçka në këtë print, në muajt e mbetur të vitit.Për aq kohë sa printi i leopardit është kthyer në një trend të fuqishëm këtë sezon, e vetmja gjë që na mbetet të bëjmë, është të mendojmë rreth mënyrave të kombinimit të tij pa humbur stilin, finesën dhe elegancën. Nga i pari te i fundit, të gjithë do të veshim diçka në këtë print, në muajt e mbetur të vitit, shkruan revista Class.

Ky artikull është guida e duhur për t’ju treguar 4 mënyra interesante për kombinimin e printit të leopardit në mënyrë që vjeshta t’ju gjejë të përgatitur për tendencat e reja. Nga niveli fillestar deri te ai i ekspertit, kategorizoni stilin tuaj në listën e mëposhtme:

1.Niveli fillestar – Nëse sapo “keni futur këmbët” në këtë trend të ri s’mund të kërkojmë më shumë sesa një detaj të vogël në printin e leopardit. Një shall i lidhur rreth qafës në këtë print do të ishte ideali për kombinimin e një veshjeje zyrtare e me stil për ju.

2.Niveli i mesëm – Nëse e keni kaluar nivelin e parë dhe jeni mësuar me idenë se këtë vjeshtë duhet të jeni edhe ju pak “leopard”, jeni në vendin e duhur. Një fund me këtë print do t’ju bënte të dukeshit në një hap me tendencat e reja.

3.Niveli i avancuar – Një pardesy e gjitha në printin e leopardit do t’ju fuste zyrtarisht në lojën e printeve të kafshëve. Trajtojeni si neutrale dhe kombinojeni atë me ngjyra që guxojnë, të tilla si bluja apo jeshilja.

4.Niveli ekspert – Nëse printi i zakonshëm i leopardit ju duket diçka e vogël, guxoni për printin me ngjyra. Ashtu sikurse Tom Ford ka sugjeruar printin e leopardit në ngjyrë jeshile, bashkohuni edhe ju me të duke miksuar dhe printe të tjera nga mbretëria e kafshëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP