Një tërmet prej 5.1 ballë goditi Guatemalën

Një tërmet me fuqi prej 5.1 ballë sipas Rihterit ka goditur Guatamalën, raporton Anadolu Agency (AA).

Qendra Gjeologjike Amerikane (USGS) njoftoi se epiqendra është regjistruar 74 kilometra nga Puerto San Josea, në thellësi prej 35 kilometrave.

Ende nuk ka informacione mbi atë nëse ka viktima njerëzore ose të lënduar. Në Guatamalë gjatë muajit qershor shpërtheu vullkani Fuego, ku si pasojë e kësaj katastrofe natyrore për vdekje pësuan 147 persona.

Vullkani negativisht ndikoi mbi jetën e 1.7 milionë personave.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP