Momenti kur një elefant i verbër “vallëzon” nga tingujt e pianos (VIDEO)

Një moment fantastik ku shihet një elefant duke vallëzuar me muzikën e një burri që luan në piano për të, ka marrë vëmendje të madhe në internet.

Në këtë video, pianisti britanik Paul Barton ka shpjeguar se elefanti i gjinisë femërore, e quajtur Lam Duan ka qenë e verbër qe disa vite dhe se dëshiron që të bëjë muzikë për të.

Pianisti Barton luan muzikë klasike për elefantin 62 vjeçar që lëkund kokën e tij dhe duket sikur kërcen në kompozicion me muzikën.

Lam Duan, që do të thotë “Pemët me lule vjollce”, është duke jetuar në ‘Botën e Elefantëve’ në Tailandë që është një vend që përkujdeset për elefantët e sëmurë, të vjetër apo të paaftë.

57 vjeçari thotë: “Ajo është shumë e shqetësuar gjatë gjithë kohës. Kur unë luaj muzikë për të, ajo ndalet e qetësohet”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP