Këtu mund ta ndiqni live finalen Francë – Kroaci (VIDEO)

Kanë mbetur vetëm disa minuta nga finalja e madhe mes Francës e Kroacisë.

“Gjelat” e kërkojnë këtë trofe pas 20 vjetëve, kurse Kroacia tashmë ka shkruar histori duke u kualifikuar në mesin e dy më të mirave në botë, arritja më e madhe ishte në vitin 1998, ku doli si e treta, kurse Franca – që e kishte mposhtur në gjysmëfinale, triumfoi atë kohë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP