Haradinaj: Liberalizimi – çështje javësh

Liberalizimi i vizave është çështje javësh, por fillimisht duhet të presim raportin e Komisionit Evropian, theksoi kryeministrit Ramush Haradinaj.

Në konferencën për media, Haradinaj foli edhe për dialogun me Serbinë. Tha se presidenti Hashim Thaçi është udhëheqës i këtij procesi, por, nuk e përjashtoj mundësinë që edhe vetë të merr pjesë në takimet që do të zhvillohen në Bruksel.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP