Ish ministri i Drejtësisë, Bilen Saliji, u bë zëvendësdrejtor në MEPSO

Ish ministri i Drejtësisë, Bilen Saliji është zgjedhur për zëvendësdrejtor gjeneral në MEPSO, njofton Portalb.mk.

“Prej dje jam zëvendësdrejtor gjeneral në MEPSO. Bordi Vëzhgues më ka  emëruar për anëtar në Bordin Udhëheqës me detyrë për zëvendësdrejtor gjeneral në MEPSO”, deklaroi Saliji.

Ai dha dorëheqje nga funksioni ministër i Drejtësisë, për arsye që siç tha ai, për shkak të vendimit skandaloz të Gjykatës për rastin e Almirit.

Jep dorëheqje ministri i drejtësisë, Bilen Saliji, shkak rasti i Almirit (VIDEO)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP