Momenti më i bukur në Francë-Belgjikë (VIDEO)

Franca është finalistja e parë e këtij Botërori, pasi mundi një natë më parë minimalisht Belgjikën 1-0, me gol të mbrojtësit Umtiti.

Sigurisht, që në futboll moment më i bukur i ndeshjes është a i golit, por në Francë-Belgjikë, asisti i dhënë nga Mbappe për Giroud është një kryevepër e realizuar nga një 19-vjeçar, transmeton TCH.

Mbappe u treguan spektakolar në këtë gjysmëfinale, duke qenë gjatë gjithë kohës një rrezik konstant për mbrojtjen belge, por fatkeqësisht veprimi i lartë teknik i tij nuk u shfrytëzua nga sulmuesi kryesor i tyre Giroud, i cili humbi të paktën 3 raste të pastra.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL