Granit Xhaka e sjellë në Kosovë fanellën me të cilën i shënoi gol Serbisë (Foto)

Futbollistët me prejardhje nga Kosova që luajnë për Zvicrën, vazhdojnë të mbajnë lidhje të forta me vendin e prejardhjes së tyre.
Njëri prej tyre është Granit Xhaka, që pushimin më të vogël që ka te skuadra e tij e shfrytëzon për të kaluar në Kosovë me familjarët e tyre.

Pas eliminimit nga Kupa e Botës me Zvicrën ku u mundën 1:0 nga Suedia, Granit Xhaka ka vendosur të vijë në Kosovë për qëndrim disa ditorë, transmeton Lajmi.net.

Ylli i Arsenalit pushimet po i kalon në kryeqytetin e Kosovës, në Prishtinë.

Ky pushim duket të jetë më i veçantë për të, që në Kosovë ka sjellë edhe fanellën e famshme të 22 qershorit, njërin nga golat më të bukur në karrierën e tij ia shënoi Kombëtares së Serbisë në Kupën e Botës, kombëtare të cilën e mposhtën dhe e eliminuan nga evenimenti kryesor i futbollit këtë vit.

E fanellën me të cilën i shënoi gol Serbisë dhe festoi pastaj me shqiponjë, ai ia ka dhuruar kushëririt të tij, Agon Xhaka, që paraqitet në radhët e Prishtinës.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Agon Xhaka, në rrjetet sociale

“22 qershori”, ka shkruar Xhaka në rrjetet sociale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP