Lum kush e ka! Kjo është gruaja perfekte, për një marrëdhënie të gjatë dhe të qëndrueshme

Nëse doni ta bëni një marrëdhënie të zgjasë ju duhet të bëni shumë përpjekje. Nuk është e lehtë, në ditët e sotme, të kesh një martesë fushë me lule.

Por duke ndjekur këto këshilla të thjeshta ju mund të keni mundësi të keni një marrëdhënie të gjatë dhe të qëndrueshme.

Këtu, pra, janë 5 gjëra që duhet të bëni nëse doni ta bëni lidhjen në çift të zgjasë:

Filloni ditën së bashku

Zgjimi së bashku është një nga gjërat më të mira për një çift. Mundohuni të flini gjithmonë së bashku dhe të zgjoheni duke u përqafuar çdo mëngjes, shkruan shkodranews.

Pranojeni njëri-tjetrin siç jeni

Secili prej nesh ka forca dhe dobësi. Kur gjejmë një partner, biem në dashuri me të, ashtu siç është … prandaj nuk duhet të përpiqeni ta ndryshoni atë dhe duhet ta pranoni ashtu siç është.

Mos e merrni si të mirëqenë

Është e lehtë të mendosh se gjëra të caktuara në një marrëdhënie janë falë nesh, por për ta marrë tjetrin për të mirëqenie është mënyra më e shpejtë për ta humbur atë.

Jini të bollshëm me komplimentet

Nuk e keni idenë sa e mirë është marrëdhënia e një çifti me komplimente, shkruan ShkodraNews. Prandaj, bëhuni bujar në bërjen e tyre. Një kompliment do të përmirësojë ditën e atyre që e marrin atë, por edhe të atyre që e bëjnë këtë.

Bëni kompromise dhe sakrifica

Nëse doni që një marrëdhënie të zgjasë gjatë, ju duhet të bëni sakrifica dhe të zbrisni në disa kompromise.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP