Do dilni sonte në darkë dhe jeni vonë? Ky është modeli më i shpejtë i flokëve (FOTO+VIDEO)

Kaloi shumë shpejt kjo javë dhe më në fund erdhën ditët e pushimit. Të shtunën dhe të dielën të gjithë mezi i presim. Mirëpo, që sot vajzat dhe djemtë e fillojnë “festën”, duke dalë për të pirë një gotë me miqtë e tyre. Disa zgjedhin të shkojnë në pub, ndërsa disa të tjerë preferojnë një darkë me partnerin/partneren, ose në mos darkë, thjesht dalin për të pirë një gotë verë.

Ne sot, siç e dini, përmes rubrikës “Class Tutorials”, do t’ju japim ide të reja vajzave për të realizuar modele të shpejta flokësh në pak minuta. Hairstylist e Class Hair and Makeup, Monaliza Kasaj, si gjithmonë na vjen në ndihmë për të na shpëtuar nga keqkuptimet me partnerin ose miqtë për shkak të vonesave, transmeton “Class“.

Në kushte shtëpie, thjesht me disa llastikë dhe kapëse të vogla, mund të realizoni modelin më të thjeshtë që keni menduar për mbrëmje. Një shprehje thotë që është më mirë të shkosh vonë në një takim, sesa e shëmtuar. Mirëpo ne ju tregojmë modelin e shpejtë që e realizoni në më pak se 5 minuta dhe askush nuk ka përse ankohet për ju që vonoheni.

Ndiqni hapat e mëposhtëm dhe do të na jepni të drejtë.

Pasi t’i krihni flokët…le të fillojë puna

Ndajini flokët në tri zona të barabarta

Mblidhni çdo zonë me një llastik dhe kalojeni bishtin brenda flokëve

Pjesën e fundit të flokëve mblidheni dhe vendosni disa karfica të vogla

Dhe ja ku është modeli përfundimtar që do t’ju tregojë më joshëse sonte

Ne videon e mëposhtme do t’i keni më të qarta hapat që duhet të ndiqni për këtë model.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP