Lëvizja BESA me kryetar Kasamin: I dënojmë kërcënimet ndaj “Eco Guerillas”

Pas reagimit nga organizata jo qeveritare “Eco-Guerilla” për kërcënim dhe për ofrimin e parave nga persona të ndryshëm që janë pjesë e pushtetit, me qëllim që, siç thanë ata, të heshtin për dukuritë negative në shoqëri dhe në veçanti për të hequr dorë nga “helmuesi kryesorë” i Pollogut, “Jugohromi”, Lëvzija Besa me kryetar, Bilall Kasami, i dënon këto kërcënime që po i bëhen sektorit civil që, sipas tyre, po punon në të mirën e të gjithë qytetarëve.

“Lëvizja Besa apelon deri tek qeveria dhe deri tek institucionet përgjegjëse që të mbajnë duart larg nga sektori civil dhe nga “Eco-Guerilla”, të lejoj që ta bëj punën e tyre ashtu siç duhet dhe as mos te mendoj politizimin dhe shantazhimin ndaj udhëheqësve të sektorit civil. Ne si Lëvizje Besa e inkurajojmë sektorin civil që të ngrit zërin ndaj çdo të keqe, të mos zbrapset nga kërcënimet e qeverisë, por të vazhdoj ende që të jenë zëri qytetarëve dhe zëri i gjithë popullit. Gjithashtu sektori civil do të ketë mbështetje të fuqishme nga Lëvizja Besa për të vazhduar kontributin e tyre në shoqëri”, thuhet në kumtes.

Vendosja e filtrave në fabrikën “Jugohrom”, Eco Guerillas i kërcënohen të heshtë! (VIDEO)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP