Referendumi do të shpallet deri më 20 korrik

Nëse qeveria sjell vendim që deri në fund të shtatorit të mbahet referendumi në nivel shtetëror. Ajo së pari duhet të dorëzon iniciativë deri te Kuvendi dhe nëpërmjet Ministrisë së drejtësisë të formulojë referendumin.

Përgatitjet teknike do të fillojnë pasi që Kuvendi të sjell vendimin për mbajtjen e referendumit, sipas parashikimeve të kryetarit Talat Xhaferi, kjo do të ndodh diku në gjysmën e dytë të korrikut, njofton Telma.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP