Një tërmet 3.4 ballë godet Malin e Zi

Departamenti i Hidrometeorologjisë dhe Sizmologjisë të Malit të Zi sot në ora 12:02 regjistroi një tërmet me epiqendër rreth dy kilometra në jug të Toloshit, afër kryeqytetit Podgoricë, raporton Anadolu Agency (AA).

Shkalla e tërmetit në epiqendrën e saj ishte 3.4 ballë sipas Rihterit, e cila korrespondon me intensitet IV ballë të Merkalit.

Epiqendra e tërmetit u regjistrua në një thellësi prej 20 kilometrash.

“Bazuar në modelin numerik të ndryshimit të intensitetit me distancën në këtë rajon, magnituda e tërmetit dhe thellësia e epiqendrës, tërmeti nuk ka mundur të shkaktojë dëme materiale në rajon epiqendror”, tha Departamenti i Sizmologjisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP