Rusi – Arabi Saudite, formacionet zyrtare të ndeshjes hapëse të Kupës së Botës

Kombëtarja e Rusisë dhe ajo e Arabisë Saudite kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen hapëse të Kupës së Botës “Rusi 2018”, transmeton Telegrafi.

Nikoqiri i kampionatit botëror, Rusia do ta hap Kupën e Botës në ndeshjen e tyre ndaj Arabisë Saudite, e cila fillon nga ora 17:00.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në Luzhniki Arena të Moskës dhe është e vlefshme për Grupin A.

Sikurse trajneri i Rusisë, Stanistav Cherchesov, ashtu edhe Juan Antonio Pizzi kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira.

Në këtë grup bëjnë pjesë edhe kombëtarja e Egjiptit dhe ajo e Uruguait, të cilët do të luajnë mes vete nesër (e premte).

Formacionet zyrtare:

RussiaAkinfeev; Fernandes, Kutepov, Igansevich, Zhirkov; Gazinskiy, Zobnin, Samedov, Golovin; Dzagoev, Smolov

Arabia SauditeAl-Maiouf; Alburayk, Os.Hawsawi, Om.Hawsawi, Al-Shahrani; Otayf, Al-Dawsari, Al-Faraj, Al-Jassam; Al-Shehri, Al-Sahlawi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP