Maqedoni, benzina dhe dizeli me çmime të reja

Çmimi i benzinës dhe dizelit dhe benzinës është liruar për 1.5 denarë për litër. Ky është vendimi i sotëm i Komisionit Rregullator të Energjetikës, njofton Portalb.mk.

“Çmimi i benzinës EUROSUPER BS-95 është 72 denarë, ndërkaq i EUROSUPER 98 është 74 denarë për litër, çmimi i dizelit, gjegjësisht EURODIZEL është 63.50 denarë, ndërkaq vaji ekstra i lehtë për amvisëri 52.50 denarë”, thuhet në vendimin e Komisionit.

Shitja me pakicë e mazutit M-1 HC është zvogëluar për 0.749 denarë për litër dhe tani kushton 33.785 denarë për litër.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP