Skoda Kodiaq së shpejti në version të ri sportiv (FOTO)

Pas promovimit të versionit Sportline, kompania e njohur e veturave Skoda në gjysmën e dytë të këtij viti do të prezantojë versionin e ri sportiv vRS të modelit Kodiaq.

Premiera mund të mbahet në panairin e veturave në Paris dhe ky version mund të jetë dispozicion me 5 dhe 7 ulëse, transmeton Koha.net.

Skoda Kodiaq vRS pritet të vijë me motor dizel 2.0-litër Bi-TDI me kapacitet prej 176 kuajfuqi, në kombinim me marshin DSG dhe sistemin e tërheqjes me të gjitha rrotat.

Gjithashtu, Kodiaq vRS pritet të vijë me maskën e përparme me ngjyrë të zezë, set të ri të rrotave (sipas Octavia RS), sistemin sportiv të shkarkimit të gazrave, amortizatorët e modifikuar, frenat më të forta, si dhe interier të modifikuar me ulëset dhe timonin sportiv.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP