Arsenali gati për goditjen e dyfishtë nga Serie -A, janë zhvilluar kontaktet mes klubeve

Arsenali ka kontaktuar me Juventusin për disponueshmërinë e mbrojtësve Medhi Benatia dhe Daniele Rugani, raporton Calciomercato, transmeton Sovrani.info.

Rugani, 23 vjeç, shihet si një pjesë e rëndësishme e së ardhmes së Juventusit dhe mund të jetë e vështirë për t’u larguar nga Torino.

Benatia, megjithatë, ka më shumë gjasa të lëvizë pasi thuhet se po bie nga hierarkia e trajknerit të Juventusit Max Allegri.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP