Në Ohër do protestohet kundër ndryshimit të emrit

Në Ohër për sot janë paralajmëruar protesta kundër ndryshimit emrit kushtetues të Maqedonisë. Protesta do të udhëhiqet nga “Të rinjtë për Maqedoninë” dhe pritet të filloj në orën 19.30 në sheshin kryesor të qytetit, “Shën Klimenti i Ohrit”.

“Protesta do të jetë në 1000 vjetorin e rrënies së shtetit të Maqedonisë dhe 1000 vjetorin e ekzistimit të peshkopisë së Ohrit”, thonë organizatorët, duke shtuar se protesta do të jetë shenjë të mbështetjes së Kishës Ortodokse të Maqedonisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP