Nga pesë ditë pune, Nikolla Gruevskin katër ditë në gjykatë

Pas vendimit në lëndën “Tank” ku ish kryeministri Nikolla Gruevski u dënua me dy vjet burg, për këtë javë janë caktuar katër seanca të reja gjyqësore. Gjegjësisht i dënuari Gruevski, duhet të ulet në bankën e akuzuarve në lëndën “Titanik”, “Trajektorja” dhe “Dhuna në Qendër”. E vetmja ditë që Gruevski nuk do të jetë në gjykatë është e mërkura, njofton Portalb.mk.

Nesër dhe të enjten, Gruevski duhet që të paraqitet në gjykimet për lëndën për parregullsi zgjedhore “Titanik”, e cila për shkak procedurave ankimore të avokatëve disa herë është anuluar. Të martën duhet që të vazhdojë gjykimi për “Trajektoren”, apo për provizionet gjatë ndërtimit të autostradave. Të premten është e caktuar seanca për vazhdimin e gjykimit për lëndën “Dhuna në qendër”, e cila lëndë është hapur përpara dy vjetëve, por assesi të mbarojë me vendim gjyqësor.

Gruevski dënohet me dy vjet burg, ndërsa Gjoko Popovski me 6 vjet e gjysmë në rastin “Tank”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP