Një tërmet 4.9 ballë godet Japoninë

Një tërmet 4.9 ballë sipas shkallës së Rihterit ka goditur Japoninë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Qendra e Hulumtimeve Gjeologjike të SHBA-ve (USGS) ka njoftuar se epiqendra e tërmetit prej 4.9 ballë është regjistruar 22 kilometra në verilindje të qytetit Liyama, pranë rajonit Nagano.

Tërmeti është regjistruar në thellësi prej 10 kilometrash.

Ende nuk dihet nëse tërmeti ka shkaktuar viktima në njerëz apo dëme materiale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP