E konfirmuar: Juve afër transferimit të Emre Can

Juventus janë të bindur se do të jenë në gjendje të kompletojnë transferimin e mesfushorit të Liverpoolit, Emre Can.

24 vjeçari që ka humbur vendin në Kupën e Botës me Gjermaninë, ka kontratë me Liverpoolin deri në fund të sezonit, ndërsa ka qenë i lidhur me një kalim te Juventusi prej kohësh, transmeton Lajmi.net.

Drejtori i Juventusit, Beppe Marotta, është i bindur se ky transferim është afër për t’u realizuar.

“Ne jemi optimistë për një fund pozitiv të bisedimeve me Emre Can”, ka deklaruar për Mediaset Premium Beppe Marotta.

“Ne shpresojmë të nënshkruajmë me të pas përfundimit të finales së Ligës së Kampionëve”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP