Maqedoni, javën e ardhshme tre ditë jopune

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale informon se 24 maji, Dita e “Shën Kirilit dhe Metodit” do të jetë ditë e lirë për të gjithë qytetarët e Maqedonisë, njofton Portalb.mk.

Nga Ministria gjithashtu njoftojnë se 23 maji është ditë nacionale e vllahëve dhe është ditë jo-pune vetëm për vllahët, ndërkaq 25 maji, është dita e “Shpirtrave”, e cila është ditë jopune për qytetarët e besimit ortodoks.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP