Presidenca franceze konfirmon takimin Rama-Macron

Presidenca franceze ka zyrtarizuar takimin e Emmanuel Macron me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Në faqen zyrtare në Facebook, zyra e Elysee ka publikuar axhendën e presidentit Macron, ku në datën 15 maj është parashikuar edhe takimi me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Takimi i kryeministrit Rama me presidentin Macron vjen vetëm pak ditë përpara se Këshilli i Europës të japë qëndrimin e tij për hapjen e negociatave me Shqipërinë.

Rama në një intervistë televizive tha se ai do ta bind Markon që të japvotën pro për Shqipërinë, për të hapur negociatat me Bashkimin Europian, shkruan Lapsi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP