Turqi, shqiptari kapet me 10 kg kokainë në aeroport

Një shtetas shqiptar është vënë në pranga nga policia turke pasi është kapur në aeroportin “Ataturk” të Stambollit me 10 kilogramë kokainë, transmeton Top Channel.

Mediat turke bëjnë të ditur se shqiptari i identifikuar si shtetasi N.K 48 vjeç, kishte mbërritur në Turqi më 2 maj nga Sao Paolo i Brazilit.

Sipas mediave turke, droga është gjetur e fshehur në valixhet e shqiptarit pas kontrolleve në aeroport.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP