Premier Liga, dy gjyqtarë pensionohen nesër

Gjyqtarët e Premier Ligës, Mike Jones dhe Meil Swarbrick do të pensionohen nesër, në ndeshjet e fundit të këtij sezoni.

Jones, 50-vjeçar, dhe Swarbrick, 52-vjeçar, do të shërbejnë si gjyqtarë të katërt në ndeshjet e fundit.

Ata do të vazhdojnë të punojnë në testimet e teknologjisë VAR që do të fillojë aplikimin në futbollin anglez.

Jones do të jetë gjyqtar i katërt në ndeshjen e Liverpoolit kundër Brightonit.

Në karrierën e tij11-vjeçare ka drejtuar 1319 ndeshje.

Swarbrick do të jetë gjyqtar i katërt në ndeshjen Manchester United – Watford.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP