A ka dikush një lugë? 12 ton çokolatë derdhen në rrugë pasi rrotullohet cisterna (FOTO)

Në një autostradë në Poloni janë derdhur 12 ton çokolatë e lëngshme nga një cisternë.

E gjithë masa e çokolatës ‘mbuloi’ autostradën që lidh qytetin e Poznanit me Varshavën.

Ende nuk janë bërë të ditura arsyet pse kamioni me cisternën që bartte çokolatën u rrotullua.

Në momentin kur ka ndodhur ngjarja, autostrada është bllokuar dhe sipas autoriteteve polake, ajo nuk ka qenë e kaluar për disa orë.

Për ta pastruar autostradën, kanë dalë zjarrfikësit të cilët kanë përdorur ujin e nxehtë.

Ngjarja është përfolur shumë në rrjetet sociale, madje Neë York Times në përshkrimin e lajmit pyet:

12 ton çokolatë derdhen në rrugë, a keni dikush një lugë?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP