Microsoft sjell aplikacionin që reflekton smartphonin në PC

Me aplikacionin e ri, mund të përdorni lajmet, fotot dhe njoftimet nga telefoni juaj i mençur në Windows 10.
Microsoft ka prezantuar aplikacionin “Telefoni juaj” në konferencën e tij të zhvilluesit Build. Është një aplikacion i Windows 10 që pasqyron përmbajtjen e smartphonit në PC. E gjithë kjo ndodh me valë, nuk është e nevojshme një lidhje e përkohëshme speciale, transmeton Lajmi.net.

Telefoni juaj do të punojë me Android dhe iPhone. Për smartphones Android , funksionaliteti do të jetë më i madh.

Në fillim, aplikacioni duhet të ofrojë qasje në SMS, foto dhe njoftime. Një zgjerim i veçorive, të tilla si leximi dhe përgjigjja e mesazheve të aplikacioneve të dërguesit, mund të pasojnë më vonë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP