Sot janë takuar Zaev dhe Ivanov

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe presidenti Gjorge Ivanov sot janë takuar në vilën Vodno. Ata kanë biseduar për kandidatin për guvernator të Bankës Popullore të Maqedonisë BPRM. Detaje nga bisedimet e takimit nuk ka. Nga Qeveria nuk duan të publikojnë informata shtesë, pasi që ashtu siç thonë, takimin e ka organizuar Kabineti i shefit të shtetit, të cilët për momentin nuk janë të kapshëm për mediat, njofton Portalb.mk.

Ndryshe, presidenti Ivanov për guvernator të BPRM-së përsëri e ka propozuar guvernatorin aktual, Dimitar Bogtov, pasi që ashtu siç kanë deklaruar nga kabineti i tij, paraprakisht janë konsultuar me institucionet kompetente. Por, shumica udhëheqëse LSDM – BDI nuk e kanë pranuar këtë propozim.

Mandati i Bogovit mbaron më 20 maj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP