Formacioni i javës në Premier Ligë, vlerësimi më i lartë për yllin e Southamptonit

Gjatë këtij vikendi u zhvillua java e 34-të në Premier Ligë.

Derbin kryesor të kësaj jave e fitoi Manchester United ndaj Arsenalit me rezultatin 2-1, shkruan Sovrani.info

Skuadrat tjera të mëdha si Manchester City e Chelsea shënuan fitore, ndërsa Liverpooli barazoi.

Dhe prestigjozja e sportit Goal.com, ka publikuar formacionin më të mirë për këtë javë, ku vlerësimin më të lartë e mori futbollisti i Southamptonit, Dusan Tadic.

Tadic shënoi një gol dhe krijoi 5 raste, më shumë se çdo lojtarë tjetër këtë javë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP