Kujdes! Çfarë duhet të bëni gjithmonë, përpara se të bëni një maskë në kushte shtëpie

Kujdesi për fytyrën tuaj është një çështje primare apo jo? Tashmë nuk është e nevojshme që të shpenzoni shumë para në qendra estetike, pasi shumë thjesht mund të përgatisni vetë në shtëpi një maskë për çdo tip lëkurë. Megjithatë, duhet të keni kujdes! Përpara se të aplikoni një maskë sigurohuni që lëkura është tërësisht e pastër dhe poret tuaja janë të hapura, shkruan Bordo.al. 

Si mund ta bëni këtë? Fare lehtë.

Vloni një tenxhere me ujë

Transferoni ujin në një tas të madh dhe lëreni të ftohet për  për 1-2 minuta.

Pasi uji të mos jetë shumë i nxehtë, vendosni fytyrën tuaj dhe mbuloni kokën dhe tasin me një peshqir për 5-10 minuta.

Në fund do e shikoni se të freskët do e keni fytyrën tuaj, gati për të bërë çdo maskë për çdo tip lëkure.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL