Problemi me martesat është se ato mbarojnë çdo…

“Problemi me martesat është se ato mbarojnë çdo natë pas çasteve intime të dashuribërjes, dhe duhet të rindërtohen çdo mëngjes.”

Thënie nga Gabriel Garsia Marquez – Shkrimtari i mirënjohur dhe nobelist kolumbian. Ka shkruar romane, tregime të shkurtra si dhe skenarë për filma. Një kohë ka punuar si gazetarë dhe është njohur me pseudonimin Gabo.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP