Legjenda e Barcelonës kritikon Messin dhe vlerëson Ronaldon, ja për çfarë

Ish sulmuesi i Barcelonës, Alexander Hleb, ka thënë se Cristiano Ronaldo është lider më i mirë se Lionel Messi, por ende mendon se ky i fundit është lojtari më i mirë në botë.

Barcelona pësoi një shkatërrim në Itali nga Roma, duke u eliminuar nga UEFA Champions League.

Pavarësisht se për disa minuta kishte shiritin e kapitenit, Leo nuk bënte dot rolin e liderit në fushë, për dallim nga Cristiano Ronaldo që insistonte nga bashkëlojtarët të qëndronin të fokusuar gjatë ndeshjes të cilët ishin afër eliminimit nga Juventusi.

“Naturisht, Messi është më i miri në botë”, tha 36 vjeçari.

“Ai është lider i Barcelonës”.

“Ai ka misionin që ta ndihmojë ekipin në momente të vështira, por (kundër Romës) nuk krijoi asnjë shans. Ishte i pafuqishëm”.

“Me gjithë respektin për Leon, Ronaldo është lider më i mirë për ekipin e tij se Messi”, përfundoi Hleb.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP