Receta për bukën pa miell, të cilën e lejojnë dietat më të njohura!

Buka për shumicën është ushqimi i preferuar, të cilin e kombinojnë me ushqime dhe gjellë të ndryshme. Por, ky ushqim ndërlidhet me mbipeshën, sepse është përplot karbohidrate. Nëse dëshironi të kënaqeni në sandviçin e shijshëm, përgatiteni versionin e bukës, shkruan Femina.al.

Përbërësit:
  • 3 vezë;
  • 100 gramë lyerje djathi;
  • 1/2 e lugës pluhur për pjekurina;
  • kripë;
  • letër për pjekje.
Përgatitja:

Në një enë ndani të bardhët e vezëve, shtoni pak kripë dhe i përzieni. Në enën tjetër hidhini të verdhët e vezës, djathin dhe pluhurin për pjekurina dhe përzieni mirë derisa të fitoni një masë të butë. Në masën e fituar, gradualisht shtoni të bardhët e vezëve dhe ngadalë e përzieni.

Në tepsi shtrini letrën për pjekje, me lugë merrni masën dhe e hidhni në letër. Tepsinë e futni në furrën e ngrohur dhe piqni pjekurinën për rreth 25 minuta në 150 gradë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP