Zaev: Rasti Almirit Aliut nuk duhet të jetë arsye për ndarje politke

“Nuk duhet të lejojmë që rasti me Almirin e vogël të jetë arsye për ndarje politike, etnike ose çfarë do ndarje tjetër në shtet”, tha sot kryeministri Zoran Zaev nga foltorja e Kuvendit, ku u mbajt seancë për pyetjet e deputetëve, transmeton Alsat M.

Ai shtoi se qeveria mbetet në qëndrimin se vendimet gjyqësore janë të pavarura dhe se nuk dëshiron të ndërhyjë në vendime të tilla, por sipas tij, e rëndësishme është që të ketë vendime transparente dhe të qarta.

Kumanovë, rikualifikohet lënda e Almir Aliut: lirohet Boban Iliq

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP