Me filmin “A long way home”, regjisori Ibër Deari mori edhe një çmim

Regjisori nga Maqedonia, Ibër Deari së fundmi ka arritur të fitojë edhe një çmim, njofton Portalb.mk

Filmi “A long way home”, ka arritur që të rrëmbejë çmimim e Queens World Film Festival, për kinematografinë më të mirë.

Ibër Deari, është ndër më të suksesshmit që ka Maqedonia në fushën e filmit. Ai ka bërë filma që nga shkolla e mesme. Ky është filmi i tij i ri i shkurtër, i përfaqësuar nga Mailuki Films.

Trilerin e filmit mund ta shihni më posht:

Filmi “A long way home” dhe “Toka” e Ibër Dearit triumfuan në “Albanian film week 2017” në New York (FOTO)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP