Turneu i Ligës Evropiane në Volejboll do të mbahet në Maqedoni

Turneu F4 (Final – four) i Ligës Evropiane në Volejboll do të luhet në Shkup, njoftuan nga Federata e Volejbollit të Maqedonisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Turneu përfundimtar i Ligës evropiane të argjendtë do të mbahet më 15 dhe 16 maj këtë vit.

Maqedonia këtë sezon në Ligën Evropian luan në grupin A së bashku me Kosovën, Letoninë dhe Austrinë. Nikoqiri ka plasim të garantuar në F4 (Final – four) të turneut.

Reprezentacioni i Maqedonisë në volejboll vitet e kaluara rregullisht arrinte në finale, por asnjëherë nuk arritën të fitojnë në ndeshjet finale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP