Interi mbush 110-vjet (Foto)

“Do të lindë këtu, në restorantin “L’orologio” dhe do të jetë përgjithmonë një skuadër me shumë talent. Kjo natë e mrekullueshme do i japë ngjyrat stemës sonë: e zeza dhe bluja në sfondin e artë të yjeve. Do të quhet Internazionale sepse ne jemi vëllezër të botës”, transmeton TCH.

Nga ajo ditë, 9 mars 1908, kanë kaluar 110 vite. Nga ajo ide, fryt i vizionit të së ardhmes të një grushti njerëzish, lindi një histori e veçantë. Një histori dashurie, pasioni, gëzimi dhe dhembjeje. Triunfe, rënie, ringritje…

Urime Inter!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP