Shkup, do të hetohen keqpërdorimet me honorarët në kirurgjinë e fëmijëve

 Ministria e Shëndetësisë pasdite bëri të ditur se i heton indikacionet se kanë ekzistuar keqpërdorime të honorarëve në Klinikën për Kirurgji të Fëmijëve në Shkup, shkruan MIA.

Siç theksojnë nga Ministria, ata do të konfirmojnë kush dhe në bazë të çfarë, personave të angazhuar me marrëveshje në vepër, u ka paguat shuma shumë më të mëdha nga të paraparat, por potencojnë, nuk bëhet fjalë për uljen e të ardhurave të honorarëve, të angazhuar në Klinikë, por për kthimin e shumave në suaza të sistematizimit ekzistues.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP