Maqedoni, bursa për kurs veror në gjuhën gjermani

Qendra Akademike për Evropë Qendrore, Lindore dhe Jugolindore nga Bavaria – BAYHOST u ka ofruar studentëve të Maqedonisë, si një ndër vendet nga rajoni, mundësi për bursë për kurs veror në gjuhën gjermane në gjuhën gjermane për vitin 2018, njofton Portalb.mk.

Sekretariati Shtetëror nga Bavaria çdo vit financon kurse verore për gjuhë gjermane në Bavari për studentë nga Maqedonisë. Kurset organizohen nga universitetet bavareze, ku edhe do të mbahen.

BAYHOST është institucion për bashkëpunim të të gjitha universitetet, universitetet për shkenca të zbatueshme dhe institucionet e arsimit të lartë për arte të ndryshme në Bavari dhe mbështet bashkëpunim ndërkombëtar akademik dhe këmbim të studentëve.

Konkursi është publikuar në ueb-faqe në Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës në sajtin (www.mon.gov.mk). Kandidatët potencialë duhet të jenë studentë të një ndër universiteteve të Republikës së Maqedonisë dhe ta njohin gjuhën gjermani së paku deri nivelin A2.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP