Është shuar zjarri në tezgat në Tregun e Gjelbërt në Shkup

Janë djegur tre tezga në Tregun e Gjelbërt në Shkup, një është djegur tërësisht, ndërsa dy tjerave u është djegur konstruksioni i çatisë. Zjarri është shuar.

Komandanti i Brigadës Zjarrfikëse Territoriale i Qytetit të Shkupit, Xvonko Tomeski për MIA-n deklaroi se zjarri është shuar në kohë, ndërsa në shuarjen kanë intervenuar me katër automjete zjarrfikëse. Tani për tani nuk dihen shkaqet për zjarrin.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP