Vidhen mbi 5.000 euro në një bankë në Shkup

Në orën 08:45, është paraqitur në Polici së në bulevardin “Jane Sandanski” të lagjes Aerodrom është kryer vjedhje në bankën Stopanska Banka, informon MPB, njofton Portalb.mk.

Sipas informatave të MPB-së, kryerës i panjohur i ka kërcënuar me pistoletë të punësuarit në bankë dhe ua ka marrë paratë. Vlerësohet që vjedhja të jetë me vlerë rreth 320.000 denarë ose mbi 5.000 euro.

Pas vjedhjes, kryerësi e ka lëshuar vendin e ngjarjes, ndërkaq policia thotë se po ndërmerren masa për pastrimi ne plotë të rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP