Albin Tahiri debuton në Lojërat Olimpike Dimërore

Skitari kosovar, Albin Tahiri, ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore që po mbahen në Pjongçang të Koresë së Jugut.

“Skitari ynë ka zënë vendin e 37-të në mesin e 65 garuesve në disiplinën kombinim alpin”, njoftoi Komiteti Olimpik i Kosovës përmes një postimi në Facebook, transmeton REL.

Sipas Komitetit Olimpik, kjo pozitë vlerësohet e suksesshme.

Tahiri, 28 vjeç, është sportisti i vetëm që mbron ngjyrat e flamurit të Kosovës në Pjongçang.

Kosova po merr pjesë për herë të parë në Lojërat Olimpike Dimërore, derisa në Lojërat Olimpike Verore tashmë ka një medalje të artë me kampionen në xhudo, Majlinda Kelmendi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP