Mourinho: Po të luanim edhe 10 orë ndaj Newcastle nuk do të shënonim

Trajneri i Manchester United-it, Jose Mourinho, është tejet i zhgënjyer nga disfata e djeshme në ndeshjen e kampionatit kundër Newcastle (0:1), pas së cilës, diferenca nga kreu i tabelës të Premier Ligës, rivalit të qytetit Manchester City rritet në 16 pikë, raporton Anadolu Agency (AA).

Në ndeshjen e xhiros së 27-të, lojtarët e Mourinhos dërguan 13 gjuajtje drejt portës kundërshtare por nuk shënuan.

“Hyjnitë e futbollit ishin në anën e tyre. Edhe po të luanim 10 orë dhe jo 90 minuta kundër Newcastle nuk do të shënonim gol. Ata shënuan gol pas gabimit tonë, pastaj me jetë mbronin portën e tyre. Kjo është një mënyrë e mrekullueshme për të fituar”, tha Mourinho.

Mourinho në shtatë ndeshje si mysafir në Newcastle nuk ka arritur fitore madje edhe kur ishte trajner i Chelsea-t.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP