Gjashtëmbëdhjetë automjete të reja për policinë kufitare

Sektori për punë kufitare dhe emigrim pranë MPB-së do të bëhet me 16 automjete të reja, donacion nga Ministria federale gjermane e Punëve të Brendshme.

Donacionin, ministrit të Punëve të Brendshme Oliver Spasovski sot në stacionin policor Strugë do t’ia dorëzojë zëvendës-ambasadori i Republikës federale të Gjermanisë Marko Akvatiçi.

One thought on “Gjashtëmbëdhjetë automjete të reja për policinë kufitare

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP