Maqedoni, sërish shtrenjtohen derivatet

Komisioni Rregullator për Energjetik ka vendosur që sonte pas mesnate për një denarë të shtrenjtohen derivatet e naftës.

Me këtë vendim, një litër EUROSUPER BS-95 do të kushtoj 67.5 denarë për litër, EUROSUPER BS-98 do të shitet për 69.5 deanrë për litër.

Po ashtu me vendimin por një denarë shtrenjtohet edhe Dizeli, dhe tani një litër dizel do të kushtoj 60.5 denarë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP